Medžių, mus supančios gamtos bioenergija


      Daugelis bioenergetikų rekomenduoja žmogaus organizmą stiprinti ir gydyti medžių bioenergija. Ne vienas juk yra pastebėjęs, kad pabuvus miške, prisiglaudus prie medžio, praeina nuovargis, vidinė įtampa, atsiranda jėgų.
      Medžiai gali būti tiek donorai - teikti energijos, tiek ir akceptoriai - imti ją. Ne visuomet žmogui trūksta energijos. Jos gali būti ir perdaug, kas ir nėra gerai. Tokiu atveju rekomenduojamas medis akceptorius, kuriam žmogus galėtų atiduoti savo energijos perteklių. Medis energijos akceptorius padeda išsivalyti biolauką nuo neigiamos energijos, pakeisti savo biolauko būseną į labiau teigiamą, harmoningą. Tokių savybių turi topolis, kaštonas, ieva, drebulė, uosis. Drebulė taip pat gali padėti atsikratyti neigiamos energijos pertekliaus, veikia migdančiai, nuskausminančiai. Kaštono energija yra stipri ir impulsyvi. Tai psichikos stabilizatorius, žadinantis intuiciją ir fantaziją. Ilgai būnant šalia kaštono, gali kilti haliucinacijų ir regėjimų. Todėl su kaštonu patariama elgtis atsargiai, tik specialiai psichiškai pasirengus. Kiti medžiai energijos akceptoriai gerai numaldo galvos skausmą, padeda paūmėjus chroniškom ligom.
      Prie medžio akceptoriaus nerekomenduojama būti ilgiau kaip 20 min. Jokiu būdu neįsivaizduokite, kaip medis "ištraukia" iš jūsų visą neigiamą energiją. Gali atsitikti taip, kad neteksite labai daug energijos ir vietoj pagerėjimo pasijusite tik prasčiau. Ištiesus delną prie medžio energijos akceptoriaus, jaučiama lengva trauka, vėsa, o nuo medžio, kuris spinduliuoja energiją, ranka juntamas "tankio" padidėjimas. Atidavus energiją medžiui akceptoriui, reikia energiją papildyti medžiu donoru. Tai gali būti ąžuolas, pušis, eglė, akacija, klevas, beržas, šermukšnis ir kt. Jei tokių medžių šalia nėra, padeda ritmingas kvepavimas.
      Medžiai energijos donorai pasižymi dideliu energijos potencialu. Sąveikaujant su jais, žmogus gali papildyti savo energijos resursus. Pavyzdžiui pušis žmogų pripildo tankia, sunkia bioenergija, kuri ne visiems ir ne visada tinka. Kai kurie specialistai nerekomenduoja vaikščioti po pušyną tiems, kurių nesveika, silpna širdis arba linkusiems į migreninius skausmus. Akacijos energija labai universali, tinka visiems, o ypač moterims. Ąžuolo energija labai stipri, teikia jėgos, nuskaidrina mintis. Klevų energija nuteikia maloniai, formuoja subalansuotą biolauką. Beržo energija gali padėti ne kiekvienam, o tik tam, manoma, kuris iš tikrųjų myli ir tiki tuo. Labai stiprūs energijos donorai yra visi pavasarį žydintys vaismedžiai. Žiemą, kai medžiai be lapų, jų energija sipna.
      Geriausias ir stipriausias medis donoras visuomet auga pavieniui. Kiti medžiai turi būti nuo jo ne arčiau kaip per šešis metrus. Grupėje augantys medžiai neturi tiek daug energijos, kiek vienišiai. Stipraus medžio donoro energiją galima pajausti delnu maždaug per vieną metrą.
      Nustatyta, kad kiekvienas medis turi savo aktyvumo ritmą. Yra valandų, kuomet kai kurie medžiai veikia žmones aktyviau, negu likusį paros laiką. Pvz:
      Beržas aktyviausias nuo 5 iki 9 val ryto;
      Klevas tarp 7-10 val;
      Topolis - tarp 15-18 val;
      Ieva - tarp 18-21 val;
      Ąžuolas tarp 21-3 val;
      Uosis tarp 11-13 val;
      Drebule nuo 14 iki 17 val;
      Kaštonas 1-5 val;
      Liepa 2-6 val.
      Įvairių medžių energiją galima naudoti tiek gydant, tiek bendrai savijautai pagerinti, savo bioenergijai koreguoti, pasipildyti reikalingos energijos arba leidžiant medžiui "išsiurbti" energijos kiekio perteklių . Pvz, emocinio susijaudinimo metu nusiraminti galima prisiglaudus prie kaštono, pušies ar alksnio. Atkurti pusiausvyrą gali padėti ieva, ąžuolas, drebulė. Didelis turtas yra pušys. Tai nuostabus žmonių maitintojas. Be galo subtili bioenergetika. Po jomis lengva kvėpuoti. Labai tinka tiems, kurie serga džiova. Bet pavojinga sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis. Pušis miega naktį, ypač stipri anksti rytą. Klevas pagal energijos galingumą einą po ąžuolo, beržo ir pušies. Drebulė - stiprus vampyras. Ilgesnis sąlytis su ja sukelia galvos skausmus, mieguistumą, pykinimą. Ypač aktyvi nuo 14 iki 18 vai. Akacijos energetika ypač naudinga moterims: jos tampa ramesnės ir gražesnės. Šermukšniai - labai stiprus donorai, pagal energiją eina po akacijos.
      Dažnas žmogus, turėdamas žemės, augina liepas. Ne tik todėl, kad gardus liepų medus. Liepos energija labai švelni, su šiais medžiais geriausia bendrauti anksti rytą. Jos primena mažus vaikus, kurie visada moka taip švelniai prisiglausti. Malonu žiūrėti, kaip žydi kaštonai, vaikai mėgsta žaisti su jų vaisiais. Bet tai labai stiprus energijos šaltinis, galintis net psichiškai destabilizuoti žmogų. Topolį - siunčia šalčio energiją, panaikina įtampą. Eglė - neutrali, ji tarsi nori visiems įtikti.
      Pavasarį medžių bioenergetika ypač aktyvi. Labai gera pabūti mišriame miške, kur medžiai vienas kitą papildo. Visur reikia harmonijos.
      Įdomu, kaip sugyvena sodo medžiai. Laukinių kriaušių - labai stipri minusinė energija. Vyšnios irgi turi labai stiprią minusine energiją, todėl šalia augančiai obeliai ir slyvai sunku derėti. Paprastai jos dera keletą metu vėliau. Taigi vyšnia pati save kankina, jos siela nusilpsta, lengvai gali užpulti ligos, ypač vėžys. Vyšnias būtinai reikia sodinti atskirai.
      Baobabai auga iš sėklų. Mažas baobabas savo forma visiškai nepanašus į baobabą. Ir turbūt todėl Afrikos gyventojai tiki, kad baobabas yra ne toks kaip kiti medžiai – jis stebuklingas, jis auga kitaip, o vieną dieną garsiai griūna visu ūgiu žemėn, subyra ir išnyksta. Pasenęs medis ima pūti iš vidaus kol suyra ir nugriūna, o lieka krūva subyrėjusio pluošto. Todėl žmonės sako, kad baobabai nemiršta, jie paprasčiausiai pradingsta. Nesistebima, kad jie laikomi netgi magiškais medžiais.
      Savo medį galima pasirinkti pagal Medžių horoskopą:
      Eglė Sausio 2-11 d. ir liepos 5-14 d.
      Skirpstas Sausio 12-24 d. ir liepos 15-25 d.
      Kiparisas Sausio 25 d – vasario 3 d. ir liepos 26 d – rugpjūčio 4 d.
      Topolis Vasario 4-8 d. ir rugpjūčio 5-13 d.
      Kedras Vasario 9-18 d. ir rugpjūčio 14-23 d.
      Pušis Vasario 19-29 d. ir rugpjūčio 24d. - rusėjo 2 d
      Ieva Kovo 1-10 d. ir rugsėjo 3-12 d
      Liepa Kovo 11-20 d. ir rugsėjo 13-22 d.
      Ąžuolas Kovo 21 d.
      Lazdynas Kovo 22-31 d. ir rugsėjo 24 d. - spalio 3 d.
      Šermukšnis Balandžio 1-10 d. ir spalio 4-13 d.
      Klevas Balandžio 11-20 d. ir spalio 14-23 d.
      Riešutas Balandžio 21-30 d. ir spalio 24 d. - lapkričio 2 d.
      Jazminas Gegužės 1-14 d. ir lapkričio 3-11 d.
      Kaštonas Gegužės 15-24 d. ir lapkričio 12-21 d.
      Uosis Gegužės 25 d. – birželio 3 d. ir lapkričio 22 d. – gruodžio 1 d.
      Skroblas Birželio 4-13 d. ir gruodžio 2-11 d.
      Figmedis Birželio 14-23 d. ir gruodžio 12-20 d.
      Beržas Birželio 24 d.
      Obelis Birželio 25 d. – liepos 4 d. ir gruodžio 23 d. – sausio 1 d.
      Alyvmedis Rugsėjo 23 d. Bukas Gruodžio 21-22 d.
      Medis kaip ir žmogus – individulybė. Vienas gali duoti energijos, kitas- ligotas ir silpnas – iš jūsų lauks dėmesio ir energijos. Bendraujant su medžiu, reiktų elgtis panašiai kaip su žmonėmis. Su vienais mes susidraugaujame, su kitais – ne. Vieniems jaučiam trauką, šilumą, o kiti atstumia. Šiais vidiniais pojūčiais ir reikėtų vadovautis renkantis sau medį.
      Geriausias bendravimo su medžiu laikas – ankstyvas rytas. Vienas iš būdų :
      Pasirinkite medį. Pasveikinkite jį. Atsistokite ar atsisėskite per puse metro nuo jo. Atsipalaiduokite, pajuskite savo kūną, biolauką. Švelniai delnais palieskite medį. Pasiųskite jam savo energijos. Kai pajusite, kad medis atsiveria jums ir duoda energijos gūsį – priimkite ją, „įkvėpkite“ visu kūnu.Galite apkabinti medį. Pasitelkite intuiciją ir sąmonę, visa esybe pajuskite tai, kas vyksta. Nieko neanalizuokite. Pajuskite kaip energijos laukas tarp jūsų ir medžio sustiprėja, tampa vienu. Pasikeiskite energijomis. Pasikeitimą energija baikite lėtai. Švelniai atstumkite medžio sroves, pajauskite savo žmogiškąją energiją. Padėkokite medžiui.

      Šaltinis: parapsichologija.info

Grįžti į pagrindinį puslapį